top of page

ישראלית-אמריקאית, ילידת ישראל. סולנית באנסמבל האופרה הממלכתית של דרזדן בגרמניה. שרה תחת שרביטם של המנצחים זובין מהטה, אלן גילברט, דניאל אורן, ניקולאי זניידר, עומר מאיר ולבר, ג'ון פיורה ואחרים.

בעונת 20/21 אפשר יהיה לראותה על בימת בית האופרה בדרזדן בתפקיד ארדה (זהב הריין) בניצוחו של כריסטיאן טילמן, בתפקיד פיליפייבנה (יבגני אונייגין) וכן בהפקה החדשה של חליל הקסם בבימויו של יוזף ארנסט קופלינגר. בעונה זו תתארח מיכל לראשונה על בימת התזמורת הלאומית של ליון שבצרפת, בתפקיד מרי (ההולנדי המעופף).

בעונת 19/20 הצטרפה מיכל כסולנית מן המניין לאנסמבל הזמרים בבית האופרה בדרזדן וביצעה על בימה זו תפקידים כגון פננה (נבוקו), אמה של אנטוניה (סיפורי הופמן) ואנינה (אביר הורד). את האחרון ביצעה בעונה זו גם בהפקת אביר הורד של בית האופרה של אסן, גרמניה.

בעונות 17/18 ו-18/19 הצטרפה מיכל לאנסמבל הצעיר של בית האופרה בדרזדן, שם הופיעה בתפקידים כגון קורנליה (יוליוס קיסר) בריגיטה (העיר המתה), הגבירה השלישית (חליל הקסם), מרי (ההולנדי המעופף), הטה (הכלה המכורה) ופורטונטה (סטיריקון). את התפקיד האחרון ביצעה גם בפסטיבל זלצבורג שבאוסטריה וכן בתיאטרון פאברוטי במודנה, איטליה.

בפברואר 2019 ביצעה את מחזור השירים "קרן הפלא של הנער" עם תזמורת ירושלים בניצוחו של פרדריק שזלן. זו הייתה הופעתה השנייה עם תזמורת ירושלים, לאחר ששרה את תפקיד הסולנית בבכורת יצירתו של ארי בן שבתאי "שעת הזהב" (נובמבר 2015).

בינואר 2018 לקחה חלק בתחרויות האביב של קרן התרבות אמריקה-ישראל וזכתה בפרס מיוחד על הישגים גבוהים מטעם הנהלת התחרות, כמו גם בפרס חביבת הקהל.

בעונת 16/17 הייתה מיכל חברה באופרה סטודיו "מיתר" של האופרה הישראלית, שם ביצעה תפקידים שונים על בימת האופרה ובהפקות קאמריות של הסטודיו, תפקידים כגון בבה (המדיום), הדודה הנסיכה (האחות אנג'ליקה), ג'נבייב (פלאס ומליזנד) וקייט (מאדאם באטרפליי).  באוקטובר 2016 גילמה את מדלנה בהפקה של ריגולטו בוויליאמסבורג, וירג'יניה.

מיכל היא בוגרת תואר ראשון מבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה בתל אביב, שם למדה אצל דנה גלזר. במהלך לימודיה ביצעה את תפקיד האלט ברקוויאם של מוצארט, ב'מיסה קטנה וחגיגית' של רוסיני וב'רפסודיה לאלט' של בראהמס. זובין מהטה בחר בה כסולנית לקונצרט הגאלה של בית הספר בניצוחו. היא זכתה במלגות הצטיינות מטעם קרן התרבות אמריקה ישראל, קרן רונן, בית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה, סדנת האופרה הבינלאומית בתל אביב ובניו יורק ומלגת אלי לאון. זוכת הפרס הראשון בתחרות הווקאלית השנתית של בית הספר למוזיקה ובפרס השלישי בתחרות השנתית למוזיקה בת-זמננו.

Michal Doron | מיכל דורון
Michal Doron | מיכל דורון

הקשר עם קרן רונן

בשנתי האחרונה ללימודים בבוכמן-מהטה, ניגש אליי אדם יקר ששמע אותי מספר פעמים בקונצרטים באקדמיה, והאמין בי מאוד. הוא אמר לי שיש לו חברה יקרה עם לב גדול מאוד ושמה יפה ישראלי, ושהוא מוכרח לקשר בינינו.

יפה מיד הסכימה להיפגש, בקישורו של החבר המשותף, ועוד לפני ששמעה אותי שרה הייתה כולה נכונה לעזור ולתמוך, התעניינה בתוכניותיי ובשאיפותיי, עודדה אותי וסמכה על ההחלטות שקיבלתי. מאז המשיכה ללוות אותי באופן אישי,  הן בקהל בהופעותיי והן ומאחורי הקלעים. בסיום לימודיי, בהצטרפותי לאנסמבל מיתר וגם בעזיבתי את האנסמבל לאחר שנה, לטובת בית האופרה של דרזדן.

אני גאה להיות חלק מקרן רונן, שהיא לא רק קרן תומכת אלא גם קהילה גדולה, ישראלית, של אמנים ומופיעים, של יצירה ושל התפתחות וגדילה.

וידאו 

Ronen Foundation.jpg
bottom of page