top of page

ערן מרגלית

ערן נולד בפתח תקווה (ישראל) במאי 1994. בגיל 8 החל ערן את לימודיו בכלי הקשה בקונסרבטוריון פתח תקווה בכיתתו של מר' ואדים ז'אלייב. בקונסרבטוריון, היה מוביל סקצית כלי ההקשה של תזמורת הנוער הייצוגית בניצוחו של מיכאל דלמן ונגן מוביל של הרכב כלי ההקשה.לפני שמונה שנים החל ללמוד שירה אצל הגב' דנה גלזר.  ביוני 2017 סיים את לימודיו לקראת תואר ראשון במוזיקה (כלי הקשה) בבית הספר למוזיקה בוכמן-מהטה של אוניברסיטת תל אביב בכיתתו של מר' אלון בור (נגן כלי הקשה ראשי של הפילהרמונית הישראלית לשעבר). ערן המשיך את לימודיו (שנה ב') לקראת תואר בזמרה בכיתתה של הגב' דנה גלזר (בית האופרה בבולוניה, בית האופרה של פירנצה, פסטיבל האופרה בורונה וכו'). את הלימודים התחיל תוך כדי שירות צבאי כמוזיקאי מצטיין בחיל החינוך והנוער של צה"ל (2012-2015) . במסגרת לימודיו שר ערן במקהלה הקאמרית של בית ספר תחת מאסטרו רונן בורשבסקי, בכיתת האופרה תחת פרופ׳ תמר רחום וכן השתתף בהפקת ״נישואי פיגרו״ מאת מוצרט תחת מאסטרו איאן שו (בתפקיד אנטוניו). כנגן, ערן ניגן בתזמורת הסימפונית, הרכב כלי ההקשה והסדנה למוזיקה בת זמננו של בית הספר למוזיקה בוכמן-מהטה. ביולי 2017 נבחר ע״י מאסטרו זובין מהטה לנגן סולו בקונצרט הגאלה של בית הספר שהתקיים בינואר 2019. במאי 2020, השלים ערן את לימודי התואר שני בבית הספר למוזיקה בברוקלין קולג׳ שם למד אצל מר׳ מארק שנייבלי (מטרופוליטן אופרה) שביכתות אמן שלו השתתף מספר פעמים בעבר (באופרה הישראלית, ב״קומיש אופר״ בברלין ובניו יורק). במהלך לימודיו בניו יורק שר בהפקות ״הנער והקסמים״ מאת ראוול (השעון),״ג׳אני סקיקי״ מאת פוצ׳יני (מרקו), ״חליל הקסם״ מאת מוצרט (מונוסטטוס) ועוד קונצרטים רבים.
בשלוש השנים האחרונות ערן שר גם בסדנת הקיץ בתל אביב שם השתתף בין היתר בהפקת ג׳אני סקיקי״ מאת פוצ׳יני (מרקו) ובקונצרטים נוספים.

בנוסף ללימודיו, כיהן כנגן ראשון בתזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה במספר כנסים. בשנים האחרונות החל ערן להעביר הלאה את האהבה שלו למקצוע ואת הידע שרכש במהלך השנים. הוא זכה להדריך במספר קורסים של התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה, תזמורת הנוער הלאומית, תזמורת הנוער בפתח בפתח תקווה ובשנים האחרונות עובד עם תזמורת קונסרבטוריון "הסדנה" בירושלים, בניצוחה של גב' שגית מזוז כמדריך לנגינה בתזמורת וכנגן מתגבר. יחד עם התזמורת זכה במקומות הראשונים בתחרויות בניו יורק (2014) ובוינה (2016). בנוסף לזה, ניגן גם בהרכב "טרמולו" בהדרכתו של מר' תומר יריב ("פרקדו"), איתו הופיע בפסטיבל ישראל (יוני 2014) ובהצגה "גורודיש" של התיאטרון הקאמרי (2014-2016). כמו כן, ערן ניגן עם התזמורות המובילות בישראל כמו הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית ירושלים, הסימפונית חיפה, הסימפונית הישראלית ראשון לציון ועוד תחת שרביטם של מנצחים כמו מאסטרו זובין מהטה, אנדראה בטיסטוני, שו צ'ונג, מנפרד הונק ועוד. כזמר, לקח חלק במקהלת מגמת המוזיקה של תיכון בן גוריון בפתח תקווה, שם למד (2010-2012) ובמקהלת בוגרי "תלמה ילין" בניצוחו של מר' ישי שטקלר, עימה הופיע בשוברטיאדה הישראלית (ינואר 2016) והשתתף בסרטו של אבי נשר "החטאים" (2016).  ערן שר במקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של מר' איתן שמייסר והשתתף בהפקות "פאוסט" ו"טוסקה" בעונת 2016-17 ובהפקות "לה בוהם", "נבוקו", "דון קרלו", ״דידו ואניאס״ ו"כרמן" בעונת 2017-18.

ערן זכה, בין השאר,  במלגות ״קרן שרת״ של קרן התרבות אמריקה ישראל ובמלגת ״פולברייט״ היוקרתית ללימודי תואר שני בארה״ב.

Eran Margalit
Eran Margalit

הקשר עם קרן רונן

יפה ואני נפגשנו לפני כמה שנים ורצה הגורל ויצאתי ללימודי תואר שני בניו יורק לפני שהספקתי לעבוד עם הקרן. דווקא שם, הקשר ביני לבין יפה נשמר והתחזק וכעת, משסיימתי את לימודי ושבתי ארצה, הקשר שלי עם הקרן מתחזק גם הוא.

החיבור עם יפה היה מהיר ומרגש ומיד הרגשתי שיש לי, ולחברי האמנים, גב ותמיכה שנדיר למצוא בימים אלה. יפה דואגת לנו בפן האישי ועוזרת לנו, בעזרת הקרן, גם בפן הכלכלי. אפשר לפנות אליה תמיד, עם כל רעיון וליצור ביחד דברים נפלאים ומרגשים.

קרן רונן היא לא סתם קרן אלא משפחה וקהילה, שיפה מטפחת בכל כך הרבה אהבה. כבוד הוא לי להיות חלק מקרן רונן.

וידאו 

Ronen Foundation.jpg
bottom of page